Pojedynek Guardiola vs Pellegrini

pellegrini-guardiola

Potwierdzony od dłuższego czasu fakt, zmiany na stanowisku managera Man City, powoli zaczyna być coraz bliższy realizacji. Jako, że w tym tygodniu Manchesteru City nie czeka mecz w ramach Ligi Mistrzów postanowiłem podjąć temat porównania “liczb” obu szkoleniowców.

Oczywiście jestem w pełni świadomy, że istnieją ogromne różnice w prowadzonych przez obu Panów klubach oraz w długości ich trenerskich karier. Jednakże…

Liga

Guardiola jako manager wygrał ponad ¾ (a dokładnie 78%),  wszystkich spotkań ligowych, a rozegrał ich 239. Daje nam to ogólną liczbę 187 zwycięstw. W zasadzie Guariola przegrał jedynie 19 ligowych spotkań jako manager (8%). Nie jest więc zaskoczeniem, że wygrał 5 mistrzowskich tytułów.

Pellegrini może poszczycić się “zaledwie” 53% zwycięstw (231 z 432 meczy w ramach Lig Europejskich). Jednakże w przypadku prowadzenia Realu Madryt w którym spędził jeden sezon jego współczynnik zwycięstw ligowych wynosił 82%.

Screenshot_2

Puchary krajowe

Manuel Pellegrini w ramach krajowych pucharów może pochwalić się skutecznością na poziomie 51% jednocześnie porażki stanowiły aż 38%.

Pep Guardiola uzyskał stosunek zwycięstw na poziomie 72%. W ramach krajowych pucharów dwukrotnie zdobył Copa Del Rey, raz natomiast Puchar Niemiec.

Screenshot_3

Europa

W tym przypadku europejskich rozgrywek, Hiszpański manager również może pochwalić się lepszą skutecznością. Uzyskał on wynik zwycięstw na poziomie 64%. Zaskoczeniem, może być fakt, iż to z Bayernem osiągnął wyższy stosunek zwycięstw (68%), niż miało to miejsce z Barceloną (61%).
Pellegrini uzyskał wynik na poziomie 48%. Najlepszy wynik uzyskał z Manchesterem City (50%), wyrównując tym samym swój wyczyn z Realu Madryt.

Screenshot_4